• فهرست مراکز پزشکی - لیست بیمارستانها - آدرس و تلفن پزشکان در شبکه جامع پزشکی (سینوم)
  • بیمارستانهای کرج - آدرس و شماره تماس بیمارستانهای کرج - مختصات و نقشه مکان نما بیمارستانهای کرج
  • بیمارستان درمان ناباروری - زنان و زایمان
  • موسسه خدمات درمانی البرز کرج - تامین اجتماعی
قلب تهران

بیمارستان قلب تهران

آزمایشگاه، جراحی قلب و عروق، داخلی قلب، رادیولوژی، پزشکی هسته ای

تلفن: 02188029600
فاکس: 02188029731
آدرس: تهران، تهران، کارگر شمالی ، نبش بزرگراه جلال آل احمد ، مرکز قلب تهران
تاریخچه کاری

مرکز قلب تهران در سال 1380 افتتاح گردید . این مرکز با 460 تخت بستری یکی از مجهزترین مراکز تشخیصی و درمانی قلب و عروق در منطقه میباشد.
متخصصین تمام وقت این مرکز همگی از بهترین در رده خود می باشند و بهمراه پرسنل پرستاری آموزش دیده و تجهیزات کامل تشخیصی درمانی در خدمت بیماران گرامی می باشند .
در این مرکز در طول 10سال گذشته بیش از 1133162بیمار به طور سرپایی ویزیت گردیده اند و 179312 بیمار بستری و بالغ بر 41343 عمل جراحی قلب باز انجام گرفته است .
همینطور بیش از 120561 مورد آنژیو گرافی کرونر ،آنژیوپلاستی و پیس و EPS و..... و  259830 مورد اکو انجام گرفته است .
ما سعی می کنیم با به روز نگه داشتن سطح اطلاعات علمی و استفاده از پیشرفته ترین تجهیزات پزشکی در این مرکز بهترین ها رابرای بیماران انجام دهیم .
بدینوسیله از شما دعوت می کنیم که ضمن بازدید از وب سایت مرکز با فعالیتها و امکانات ما آشنا شوید .

افتخارات

مرکز قلب تهران یکی از بزرگترین مراکز انجام بای پس قلبی در ایران است و هر سال تقریباً بیش از 3500 اقدام جراحی قلب ( 3000 مورد کرونری و 500 مورد دریچه ای و مادر زادی ) انجام می شوند . اگر چه مرکز قلب تهران مرکز ارجاعی محسوب می شود و موارد پیچیده دراین مرکز تحت عمل جراحی قرار می گیرند ، میزان مرگ و میر و موربیدیته نسبت به گزارش های جهانی کمتر است . 7 اتاق عمل بسیار مجهز و 62 تخت در ICU قلب باز و بخش های POST ICU وجود دارند .

در این مرکز، خدمات تشخیصی درمانی و پیگیری برای بسیاری از بیماریها و مشکلات قلبی و عروقی ارائه می شوند که عبارتند از :
-
بای پس گرافت شریا ن کرونری به صورت (OFF PUMP OPCABG )
-
ترمیم و جایگزینی دریچه با درجه تهاجمی پایین
-
جراحی های پیچیده آئورت شامل باز سازی ریشه آئورت و بازسازی آئورت سینه ای و کل قوس آئورت
-
درمان های آنژیوژنیک
-
درمان آریتمی به روش جراحی

توضیحات دیگر

جراحی شریان کرونری در مرکز قلب تهران در صورت لزوم با استفاده از جدیدترین تکنیک های بای پس قلبی ریوی به صورت بای پس شریانی یا گرافت مختلط شریانی و وریدی صافنوس انجام می شود . تیم جراحی قلب THC از پیشرفته ترین تکنیک های محافظت میوکارد ، تکنیک های جراحی ، پرفیوژن اکستراکورپورئال ، استفاده از روش های بیهوشی و مراقبت های حول و حوش عمل جراحی استفاده می کنند .

 

THC جدید ترین و مطمئن ترین تکنیک های بازسازی دریچه های قلبی را ارائه می دهد . در صورتی که طی سیر فرآیند بیماری دریچه های قلبی دچار آسیب ترمیم ناپذیر شوند ، برداشتن دریچه بیمار و جایگزینی آن با نوعی پروتز مکانیکی یا بیولوژیک می شود. دراین مرکز ، بیماریهای دریچه ای براساس تکنیک های جراحی به روز شده و تحت عمل جراحی قرار می گیرند . ترمیم دریچه ای ( به ویژه در دریچه های میترال و تریکوسپید ) و تعویض دریچه در مرکز ما با میزان موفقیت بالا و عوارض پایین همراه است .