• فهرست مراکز پزشکی - لیست بیمارستانها - آدرس و تلفن پزشکان در شبکه جامع پزشکی (سینوم)
  • بیمارستانهای کرج - آدرس و شماره تماس بیمارستانهای کرج - مختصات و نقشه مکان نما بیمارستانهای کرج
  • بیمارستان درمان ناباروری - زنان و زایمان
  • موسسه خدمات درمانی البرز کرج - تامین اجتماعی
تاریخ 1396-11-27 13:00:40

دستگاهی برای درمان میگرن

یک دستگاه برای اولین بار برای درمان میگرن موفق به کسب تأیید FDA شد. ترانس تحریک کننده مغناطیسی کرنا (TMS) ، اولین دستگاه  پزشکی برای درمان میگرن  که موفق  به ثبت قانونی در ایالات متحده شد.  سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA)  اعلام کرد که بازاریابی از ترانس تحریک کننده مغناطیسی کرنا (TMS)، برای تسکین درد ناشی از میگرن بلا مانع است.
دستگاهی برای درمان میگرن

تحریک مغناطیسی ترانس کرانیال (TMS) یک روش غیر تهاجمی است که باعث دپلاریزاسیون یا hyper polarization در سلول های عصبی مغز می شود.

 

TMS  با استفاده از روش القای الکترومغناطیسی عمل می کند . عملکرد این دستگاه با القاء جریان الکتریکی ضعیف به مغز  با استفاده از یک میدان مغناطیسی صورت می پذیرد که این میدان به سرعت در حال تغییر است. این می تواند در بخش های خاصی از مغز تأثیر داشته باشد و یا به بخش های کلیتری از مغز نفوذ داشته باشد که در نهایت باعث تسکین سر درد بیمار می شود ، این دستگاه همچنین میتواند برای مطالعه عملکرد مغز و ارتباطات آن مورد استفاده قرار بگیرد.

 به گفته موسسه ملی بهداشت روان ایالات متحده ،   TMS " "  برای فعال کردن مغز از یک آهنربا مغناطیسی به جای جریان مستقیم  الکتریکی  استفاده می کند.
 سیم پیچ الکترومغناطیسی در برابر پیشانی قرار می گیرد  و پالس های الکترومغناطیسی کوتاه از طریق سیم پیچ کنترل  می شوند.

 پالس مغناطیسی به راحتی از طریق جمجمه عبور می کند، و باعث می شود جریان الکتریکی کم توان در منطقه مورد نظر در مغز قرار گیرد  که این موضوع  باعث تحریک سلولهای عصبی مغز خواهد شد.

و از آنجایی که این نوع از پالس به طور کلی بیشتر از دو اینچ به مغز نمی رسد، دانشمندان می توانید انتخاب کنند که چه بخش هایی از مغز را تحت تاثیر قرار دهند .

تحریک کننده مغناطیسی ترانس کرانیال (TMS)  به عنوان یک ابزار درمان برای اختلالات مختلف عصبی و روانی از جمله میگرن، سکته مغزی، بیماری پارکینسون، دیستونی، وزوز گوش و افسردگی قابل استفاده خواهد بود.

نظر شما

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

کاربر گرامی، وارد نمودن نام و نام خانوادگی، آدرس ایمیل و آدرس وب‌سایت اختیاری می‌باشد.